Erasmus programı, yükseköğretim kurumlarının birbirleri ile işbirliği yapmalarını teşvik etmeye yönelik bir Avrupa Birliği programıdır. Yükseköğretim kurumlarının birbirleri ile ortak projeler üretip hayata geçirmeleri; kısa süreli öğrenci ve personel değişimi yapabilmeleri için karşılıksız mali destek sağlamaktadır.

 

Bunun yanısıra yükseköğretim sistemini iş dünyasının ihtiyaçlarına uygun olarak geliştirmek ve üniversite mezunlarının iş dünyasında istihdam edilebilirliğini arttırmak amacıyla yükseköğretim kurumları ile çalışma çevreleri arasındaki ilişkilerin ve işbirliğinin arttırılmasını da teşvik etmektedir.  Erasmus programı, yükseköğretim kurumlarının birbirleri ile işbirliği yapmalarını teşvik etmeye yönelik bir Avrupa Birliği programıdır. Yükseköğretim kurumlarının birbirleri ile ortak projeler üretip hayata geçirmeleri; kısa süreli öğrenci ve personel değişimi yapabilmeleri için karşılıksız mali destek sağlamaktadır.

 

Türkiye'de Erasmus faaliyetleri Ulusal Ajans bünyesinde organize edilmektedir.

 

Bölümümüzün aşağıdaki üniversiteler ile öğrenci ve öğretim personeli değişim anlaşmaları bulunmaktadır:

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Bölümümüzün Erasmus faaliyetleri hakkında Erasmus temsilcimiz Ahmet Cüneyt Armağan ile irtibata geçilebilir.

 

Erasmus ile ilgili daha geniş bilgi için üniversitemizin ERASMUS sayfasını ziyaret edebilirsiniz.  http://erasmus.yalova.edu.tr/

Etiket: çalışma ekonomisi ve endüstri ilişkileri bölümü, erasmus